Köpek CinsleriBorder Collie kategorisinde 4 ilan bulundu.

Border Collie

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Border Collie, Avustralya ve Yeni Zelanda'da çiftlik hayvanlarının otlatılması için yetiştirilmiş bir köpek cinsidir. Bu cins, özellikle koyunların otlatılması için oldukça uygun olması nedeniyle çok popülerdir. Border Collie, enerjik, zeki ve öğrenmeye açık bir yapıya sahiptir.

Border Collie Özellikleri;

Border Collie, aktif, zeki ve işkolik bir köpek ırkıdır. İtaatkar ve kolay eğitilebilir olmaları nedeniyle çoban köpeği olarak kullanılırlar. Border Collie'ler, yüksek enerjili bir ırk olduğu için düzenli egzersiz gereksinimleri vardır ve bu egzersizler fiziksel ve zihinsel aktiviteleri içermelidir. Border Collie'ler, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinebilir, ancak erken yaşta sosyalleştirilmeleri önemlidir. Ayrıca, sahipleriyle sıkı bir bağ kurarlar ve yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Border Collie'ler, çeşitli renklerde ve desenlerde kürkleri olan bir ırktır ve haftada birkaç kez fırçalanmaları gerekmektedir. Düzenli veteriner kontrolü de dahil olmak üzere sağlıklı bir beslenme ve bakım gereklidir. Border Collie'ler, çobanlık, bekçilik, avlanma, iz sürme, rehberlik ve terapi gibi çeşitli işlevler için kullanılabilirler

Border Collie Bakımı;

Border Collie, orta düzeyde bir bakım ihtiyacı olan bir köpektir. Kalın kürkleri nedeniyle, haftada birkaç kez taranmaları gerekmektedir. Ayrıca, kulakları ve dişleri düzenli olarak temizlenmeli ve tırnakları kesilmelidir. Border Collie'ler, yüksek enerjili bir ırk olduğu için düzenli egzersiz gereksinimleri vardır ve bu egzersizler fiziksel ve zihinsel aktiviteleri içermelidir. Günlük yürüyüşler, koşular, tasma gezintileri, oyuncak oyunları, agility ve flyball gibi aktiviteler, Border Collie'lerin zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak için önemlidir. Ayrıca, sosyal etkileşim ve eğitim için insanlarla zaman geçirmelidirler. Erken yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri önemlidir, böylece kontrol altına alınamayan agresyonu önlemeye yardımcı olabilirler. Border Collie'ler, aşırı sıcak havalarda aşırı ısınmaları nedeniyle serin ve gölgeli bir yerde tutulmaları önemlidir. Düzenli veteriner kontrolü de dahil olmak üzere sağlıklı bir beslenme ve düzenli tıbbi bakım da gereklidir.

Border Collie Fiyatları;

YavruKopek.ORG olarak incelemelerimize göre Border Collie Fiyatları 6,000 TL ile 10,000 TL arasında değişmektedir.