Köpek CinsleriRottweiler kategorisinde 9 ilan bulundu.

Rottweiler

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

İncelemelerimize göre Rottweiler Fiyatları 3,500 TL ile 6,000 TL arasında değişmektedir.

Rottweiler, Almanya'da yetiştirilen ve özellikle koruma, arama ve kurtarma gibi işlevler için kullanılan bir köpek cinsidir. Rottweilerlar, güçlü, sağlam ve güvenilir yapıları ile tanınırlar. Aynı zamanda çok zeki ve eğitilebilirler. Rottweilerlar, genellikle sadık, sevecen ve insanlar ile olan ilişkileri çok iyidir.

Rottweiler Özellikleri;

Rottweiler, büyük ve kaslı bir köpektir. Güçlü, cesur, zeki ve sadık bir kişiliğe sahiptir. Sahiplerine ve ailelerine bağlı olma eğilimindedirler ve koruyucu bir doğaları vardır. Rottweilerlar ayrıca, avlanma, çobanlık, iz sürme, arama-kurtarma ve polis işleri gibi çeşitli işlevler için kullanılırlar. Fiziksel olarak, koyu kahverengi veya siyah renkte ve genellikle kısa, kalın bir kürke sahiptirler. Rottweilerlar düzenli egzersiz, sağlıklı bir beslenme ve düzenli veteriner kontrolü gerektirirler. Ayrıca, sosyalizasyon, eğitim ve disiplin önemlidir, özellikle potansiyel agresyonu kontrol altında tutmak için erken yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri gereklidir.

Rottweiler Bakımı;

Rottweilerlar, düzenli egzersiz, sağlıklı bir beslenme ve düzenli veteriner kontrolü gerektiren orta bakım ihtiyacı olan köpeklerdir. Tüyleri kısa olduğu için haftada bir kez fırçalamak yeterlidir. Ayrıca, diş sağlığına dikkat edilmeli, kulakları düzenli olarak temizlenmeli ve tırnakları kesilmelidir. Rottweilerlar, sosyal etkileşim ve eğitim için düzenli olarak insanlarla zaman geçirmelidirler. Erken yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri önemlidir, böylece kontrol altına alınamayan agresyonu önlemeye yardımcı olabilirler. Ayrıca, sıcak havalarda aşırı ısınmaları nedeniyle serin ve gölgeli bir yerde tutulmaları önemlidir. Rottweilerlar ayrıca, sahibi ve ailesi için sadık koruyucular olma eğilimindedirler, bu nedenle sosyalizasyon ve eğitimle kontrol altında tutulmaları önemlidir.