Köpek CinsleriAlman Kurdu kategorisinde 4 ilan bulundu.

Alman Kurdu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

İncelemelerimize göre Alman Kurdu Fiyatları 5,000 TL ile 15,000 TL arasında değişmektedir.

Alman Çoban Köpeği, Almanya'da yüzyıllardır çiftliklerde ve çiftlik hayvanlarının bakımında kullanılan bir ırktır. Bu köpekler, özellikle de çobanlık işleri için yetiştirilmiştir. İlerleyen yıllarda, Alman Çoban Köpeği aynı zamanda polis, arama ve kurtarma, güvenlik ve hatta terapi amaçları için kullanılmaya başlandı.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri;

Alman Çoban Köpekleri, ortalama boyları 60-65 cm (erkekler) ve 55-60 cm (dişiler) arasında değişir ve ağırlıkları 25-40 kg arasındadır. Bu köpeklerin vücutları atletik ve güçlüdür ve kasları iyi gelişmiştir. Alman Çoban Köpeklerinin tüyleri genellikle koyu renkli ve kısa olmasına rağmen, bazı çeşitleri daha uzun tüyleri olabileceği gibi beyaz, siyah veya kahverengi renklerde de olabilir.

Alman Çoban Köpekleri, sadık, özverili ve çalışkan köpeklerdir. Bu köpekler, eğitimlerini iyi alırlarsa çok yerinde ve çok yararlı olabilirler. Bu köpekler, çok iyi bir duygusal ve fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyarlar ve eğer bu ihtiyaçları karşılanmazsa, yıkıcı olabilirler. Alman Çoban Köpekleri, genellikle çocuklar ve diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar ancak, eğitimli değillerse diğer hayvanlar veya insanlar için tehlikeli olabilirler.

Alman Çoban Köpekleri, sağlık açısından çok dayanıklı ve sağlıklı köpeklerdir ancak, bazı sağlık sorunlarına yatkın olabilirler. Bu sağlık sorunları arasında, eklem hastalıkları, genetik bozukluklar ve böbrek sorunları gibi şeyler yer alabilir. Bu nedenle, sağlıklı bir Alman Çoban Köpeği almadan önce, cinsin sağlık geçmişine dikkat etmeniz önerilir.